05 Ağustos 2011

alerjik.

burnun kaşınır.burnun öyle bi kaşınır ki kaşırken çıkan sesten tiksinirsin.ama elinde değildir.kaşınır.kopartırcasına kaşırsın.
burnun tıkanır.gecenin bi vakti hapşurarak uyanırsın.o kadar çok hapşurusun ki ev ahalisini uyandırırsın istemeden.yatağın ortasına oturup geçmesini beklersin.arka arkaya 25 defa hapşurmuşluğun olabilir.
burnun tıkanınca başın ağrır.
burnun yine kaşınmaya başlar.öyle bi kaşınır ki içinde yürüyen bi canlı var zannedersin.
gözlerin kaşınır.öyle bi kaşınır ki artık parmakların kaşımaya yetmez avuç içlerinle kaşırsın.öyle bi kaşınır ki gözlerini yerinden çıkarıp şöyle bir kaşıyıp tekrar yerine koymak istersin.
kaşıdıktan sonra delicesine batmaya başlar.o kadar çok batar ki gözyaşlarını durduramazsın.sabah uyandığında o gözyaşları çapaklara dönüşür.uyandığında gözlerin kirpiklerin birbirine yapışmış uyanırsın.açamazsın gözlerini.çapaklardan kurtulucam derken göz kapaklarını yara yaparsın.denize girdiğinde o yaralar yanmaya başlar.makyaj yapamazsın zaten.izin yok.gözlerin öyle bi kaşınır ki artık kaşımaktan gözlerin bozulmuştur.çift görmeye başlarsın.korkarsın acaba beynimde bişey mi var diye.doktor der ki sizin korneanızda aşırı kaşımaktan parmak izleri oluşmuş.şok!nasıl düzelir peki?zor yani.peki.
sonra boğazın ve genzin var..o kadar çok kaşınır ki boğazına elini sokup kaşımak istersin.yaparsın da.parmaklarınla genzini kaşırsın.dilin de yardımcı olabilir bu konuda.çok garip sesler çıkarırsın ama umrunda değildir.boğaz kaşıma sesi.kusura bakmayın boğazım kaşınıyor da dersin.
alerji ilaçları sürekli uykunu getirir.göz damlaları.burun spreyleri vs..
bir de cildin var tabii. beyazsındır.bayaa beyazsındır. her krem dokunabilir.fısırdarsın hemen.kaşınırsın.kabarırsın.bi de yanamazsın bi türlü.hadi biraz güneşte durayım dersin.kıpkırmızı olur acılar içinde kıvranırsın.50 faktörlü kremler kullanırsın.gölgede bile yanabilirsin.bir yerin yanar öteki yerin bembeyaz kalır.yamalı eşek gibisindir.
işte böyle alerjik olmak.evet tam olarak böyle.