28 Ağustos 2010

bana mutluluğun resmini çizmeyi bırak huzurun kokusunu bul.


Kendimi dünkü gittiğim doğumda çektiğim bebişlerin fotoğraflarını koymamak için zor tutuyorum.doğum oldukça zordu.yine doğurmakla ilgili binbir soru işareti ile hastaneden ayrıldım.annenin kendine gelmesini beklerken.kapının önünde teyzelerle öyle derin bir muhabbete dalmıştım ki mutluluğu hissettim.teyzelerim dünürleriyle arasını nasıl iyi tuttuklarından bahsediyorlardı.kızlarını kayınvalideleriyle iyi anlaşmaları için nasıl uyardıklarını."şekerim evladını afedersin ama biraz dürtmezsen olmaz.3 günlük düyada ne diye iyi geçinilmesin ki...?,şimdiki gençler çok sabırsızlar."odalardan birinde tv den müge anlı'nın sesini duyunca anladım ki ben ofiste çalışabilecek bir insan değilim.bi an hastane de olsa pencereden gelen ışık iyi geldi.kendimi o teyzelerle beraber bi italyan filminin içinde gibi hissettim.belki de iki tane bebişin doğmasından etkilendim bilemiyorum.
teyzelerden en tatlısı fotoğraflarda çok kötü çıktığından yakındı.ben de güzelleştiririz diye onu teselli ettim.bana bir ruj sür yeter dedi.bana ruj o kadar yakışır ki,bi ruj sürsem zannedersin ki komple makyaj var suratımda dedi.
dünkü doğum beni biraz sarstı.neyse ki şimdi anne de bebekler de gayet iyi.önümde normalinden bir doğum daha var.bugünler de olmaması için duacıyım.
ve dün bir dilek dilemem icab etti.ne dileyeceğimi bilemedim.ne istediğimi bilemedim.sonra düşündüm.sadece huzur istedim.huzurun kokusu olur mu diye düşündüm.huzuru koklayabilmeyi diledim.
akşama taylan'la pıniko da iftar var.öbür ay gün sırası bende.sadece pazarları çalışmadığım için misafirlerime evde brunch keyfi yaşatmayı planlıyorum.
ve bu yıl doğumgünümde bir adet danboard istiyorum.evet istiyorum.o benim en yakın arkadaşım blythe ımdan(zehrasu) sonra ruh halimi en iyi açıklayan yegane varlık.onu seviyorum.sizi de seviyorum.