16 Ağustos 2008

dedemsiz 1 yıl.

Dedem;

1 yıl ne kadar da çabuk geçti.Aslında çabuk ta değil..Tuhaf,eksik..Seni kaybedeli tam 1 yıl oldu.Kaybettiğimiz günde ki acının aynısını bugün de yaşayabiliyorum.Hani zaman herşeye ilaç ya yalanmış.Hiçbir zaman da acım hafiflemeyecek.Nezaman birilerini görsem dedesiyle,ben yine ağlamaya başlayacağım.

Dün değil ondan önceki gece rüyamda seni gördüm.Sana öyle bir sarıldım ki bi daha bırakamadım.Uyandığım da gözümde yaşlar vardı.Sen de beni gördüğüne çok sevindin.Çok tombiştin.

Yokluğuna alışabilmek diye birşey yok.Alışabilmek imkansız.Balkona oturdum bu yaz ilk kez.Olmadı..Çünkü kimse "kızım koy şuraya Esin Engin' i " demedi.Tatlı yedik..Olmadı..Çünkü kimse "çok fiyakalı olmuş ellerine sağlık" demedi..Ne yemek yapsam beğenirdin..Kötü bile olsa..

Seninle ilgili bazı şeyleri hatırlayamayınca kendime çok kızıyorum,çok sinirleniyorum.Sesini unutur gibi oluyorum bazen,bazen yüzünü gözümün önüne net getiremiyorum,anlattığın hikayeleri hatırlayamıyorum.Keşke yazsaymışım elime kağıdı,kalemi alıp.

Ellerini öpmeyi özledim.Ne güzel ellerin vardı.Pijamanın cebinden para çıkartıp vermeni özledim:)

Her gün aklıma geliyorsun.Gelmediğin bir gün bile yok.Sen de biliyorsundur gerçi:)

Biz seninle balkonda otururken teyzem içerden birşey dese bana dönüp"ne diyo?" derdin.Gülmekten ölürdük..Merve'yi görünce "vay sultan hoşgeldin"derdin..Hasta yatağında yatarken "gel bakalım kaymak" dediğinde çok gülmüştük:)Ayağına pansuman yaparken "kızım bitirin şu işi" derdin...Teyzem "baba bu gee yanına yatatım mı ?" dese "yok yatma derdin" "dede ben seninle yatayım mı peki?" dediğimde "Yat tabi " derdin:)

Yoğurtla reçeli karıştırıp yemeye bayılırdın..Galatasaray maçı kaybedince televizyonu kapatıp odana giderdin:)

Daha çok sarılsaymışım sana..Daha çok öpseymişim.Çok özledim dede ya!Sana gitmek hiç yakışmadı..

Hayatımda en çok istediğim şeylerden biri beni de mezun olurken görmendi.Ne kadar şanssızım.Bir tek benim kepliyken seninle fotoğrafım olmayacak..

Seninle birlikte biz,hepimiz bir torunla dedenin geçirebileceğinden çok çok çok daha fazla vakit geçirdik.İyi ki de geçirmişiz..Seninle geçirdiğim her saniye çok zevkliydi..Teşekkürler dedem.Seni seviyorum..Çok özlüyorum.

Eskiden herşey daha güzeldi..Hani daha kimse ölmemişken..


son konuşmamız:

16.08.2007 saat:18:30 gibi..

-Kaymak,hasta mısın sen hiç rengin yok?

-Yok dede iyiyim..

-Aman dikkat et kendine.

-Tamam dede birşeyim yok hadi uyu şimdi..görüşürüz.

-görüşürüz..

dedem o akşam saatini tam net hatırlayamasamda 21:30 gibi gitti..